Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı Hizmetleri

Aile Danışmanlığı, Hizmetlerinde temel amaç ailelerin içinde bulundukları durumu daha olumlu hale getirmektir. Bazen hayatımızın bize getirmiş olduğu yükümlülükler dolayısıyla bir arayışa gireriz. Bağlı bulunduğumuz ailemiz içinde çözüm aramayı seçeriz. Bazen bu durum olumlu olabilirken bazen de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
Bir bütün olarak ele alınan aile danışmanlığı kapsamında, ilk olarak biz bilincinin ne derecede olduğu tespit edilir. Eğer benlik durumları ön plana çıkmış ise yani ” ben bunları yapıyorum o niye yapmıyor, eşim beni anlamıyor, ben ne yaptım ki sanki, devamlı kavga ediyoruz vb.” durumlar var ise bu durumdan kurtulabilmek için kendi içinde bulunduğumuz durumun bizim hayatımıza nasıl yansıdığını da net olarak görmüş oluruz. İlk önce bu durumlardan kurtularak sonrasında biz olabilmenin gereklilikleri üzerinde durulacak ve ardından da olumlu aile yaşantısına doğru bir adım atılmış olacaktır.

Tabi her şey burada yazıldığı kadar kolay olmayacaktır. Çünkü her ne olursa olsun evlilikte var olan bireyler farklıdır. Yani bizler birey olarak birbirimizden farklıyız. Bu da bu evlilik sürecinde önemi yüksek bir konudur. İlk önce bu farklılıklarımızı kabul etmek sırasıyla ne istediklerimizi tespit etmek, kısacası hayattan beklentilerimizle gelecekteki hedeflerimize nasıl ilerlememiz gerektiği konusunda bir fikir birliği içinde bulunmamız bizi sonuca götüren en büyük unsur olacaktır.

Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi ya da çift terapisi adıyla da bilinmektedir. Evlilik öncesi flört döneminden başlayan süreç çift terapileri, evliliğin başlamasıyla evlilik terapisi ve geniş ailenin içine alındığı süreç ise aile terapisi olarak belirlenmektedir.

 


 

Aile Danışmanlığı Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Aile Danışmanlığı hizmeti almak için randevu aldığınızda, çift olarak terapilere gelmeniz terapinin sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi için faydalı olmaktadır.

Hiç bir kimse yüzde yüz ilk görüşmede sorunları ortadan kaldırdım diyemez. Aynı şekilde terapiye gelen çiftler de bilmeliler ki tek bir görüşme ile problemlerin çözülmesi mümkün değildir. Aile Danışmanlığının bir süreç olduğunu bilerek hareket etmek, aile terapisinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine katkı sağlayacaktır.


 

Aile Danışmanlığına Çift olarak mı gireceğiz yoksa ayrı ayrı mı ?
Aile Danışmanlığı hizmeti aldığımda süreç nasıl işleyecek?
Aile Danışmanlığı Hizmetinin süresi ne kadardır?
Aile Danışmanlığı Ne Zaman Alınmalıdır?
Aile Danışmanlığının Kapsamı nedir?

 


 

Anahtar Kelimeler

ankara psikolog
ankara psikoloji merkezi
evlilik terapisi
aile danışmanlığı
sınav kaygısı
aile danışmanlığı

İletişim Bilgileri

Adres: Lizbon caddesi 47/3 Çankaya ANKARA

Telefon: 0312 473 05 79
Ankara Psikoloji Merkezi Tüm hakları saklıdır. Ankara Psikolog