Aile Danışmanlığı Almanın Faydaları

Home » Aile » Aile Danışmanlığı Almanın Faydaları

Almanın Faydaları

Aile Danışmanlığı, diğer adıyla almanın bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların en başında sağlıklı aile hayatının devam ettirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Günlük hayatımızın getirmiş olduğu yükümlülükler nezdinde baktığımızda ilk olarak barınma, kişisel ihtiyaçlar ve sürdürülebilir bir yaşantı. Tüm bunlar için ekonomik anlamda bir seviyeye çıkmamız gerekmektedir. Giderlerimizi karşılayabilecek ve bu doğrultuda hayatımıza devam edebileceğiz. Kendimizden sonra gelen çocuklarımıza sağlıklı bir hayat verebileceğiz.

Önceliklerimizin olması ve bu önceliklerimize ağırlık vermek bizi istenmeyen durumlarla karşılaştırabilir. Bunların en başında gelen ise iş hayatında yaşanan stresler diyebiliriz. Bu stres bizi depresyona kadar götürebilir ve kişilik halimizde agresif, öfkeli ya da tam tersi davranışlar sergileyebiliriz. Kadın ve erkek için bu detaylar çoğaltılabilir. Ev hanımları ev hayatının sorumluluklarından uzaklaşmak, çalışan hanımlar iş yaşantısının vermiş olduğu sorumluluklardan, erkekler ise genellikle iş yaşantısındaki sorumluluklardan ötürü değişik davranış tipleri geliştirebilir.

Aile Danışmanlığı bu tür noktalarda ortak hayatın getirmiş olduğu sorumlulukları belirli bir düzene koyabilir. Lakin bütün stres ve problemler iş yaşantısından kaynaklanmaz. Diğer aile bireyleri, sosyal hayattaki arkadaşlarımızla yaşadıklarımız da aile danışmanlığı içerisinde değerlendirilir. Ama önemli olan hane halkının sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir şekilde hayatlarına devam etmelerini sağlamaktır.

Aile danışmanlığı hizmeti almak,

  • Bireysel problemlerimizin tespit edilmesini ve çözülmesini
  • Birlikte yaşamanın getirmiş olduğu görev paylaşımlarını düzenlemeyi
  • Problem çözme becerilerinin geliştirilmesini
  • Aile üyelerinin düşüncelerinin altında yatan etmenlerin tespit edilmesi
  • Kişiler arası ilişkilerin, kaygı ve çatışmaların giderilmesi
  • Algının artırılması
  • Nesiller arası ilişkilerin artırılması
  • Aile değerlerine önem verilmesi

noktalarıda avantaj sağlar.

sağlıklı aile hayatı için uzman desteği almak hem sizi hem de aile bireylerini olumlu yönde etkiler.

Anahtar Kelimeler

ankara psikolog
ankara psikoloji merkezi
evlilik terapisi
aile danışmanlığı
sınav kaygısı
aile danışmanlığı

İletişim Bilgileri

Adres: Lizbon caddesi 47/3 Çankaya ANKARA

Telefon: 0312 473 05 79
Ankara Psikoloji Merkezi Tüm hakları saklıdır. Ankara Psikolog